14 grudzień 2015

Prezentacja Książki w Warszawie

10 grudnia w siedzibie Muzeum Historii Poski w Warszawie odbyła się trzecia prezentacja książki „Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa”.
 
03 grudzień 2015

Spotkanie w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na promocję książki o bieżeństwie "Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa" w Warszawie. Spotkamy się z Państwem już w najbliższą niedzielę 10 grudnia o godz. 14.00 w Muzeum Historii Polski przy ulicy Mokotowskiej 35.
 
03 grudzień 2015

Relacja ze spotkania w Bielsku Podlaskim

1 grudnia w Bielskim Domu Kultury miała miejsce kolejna promocja książki "Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa".
26 listopad 2015

Spotkanie w Bielsku Podlaskim

Serdecznie zapraszamy na kolejną promocję książki o bieżeństwie "Jesteśmy, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa" 1-go grudnia (piątek) o godz. 18 w Bielskim Domu Kultury.
13 listopad 2015

Jestem, bo wrócili – w otwartym dostępie

Wielkie święto potomków bieżeńców. Blisko 60 historii o uchodźcach I wojny światowej wydało Stowarzyszenie OrthNet. Zbiór „Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa” to pokłosie konkursu zorganizowanego pod tym samym tytułem w 2015 r. Premiera książki odbyła się w piątek, 10 listopada w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku.
31 październik 2015

Zapraszamy na premierę książki!

Stowarzyszenie OrthNet ma zaszczyt zaprosić na premierę zbioru wspomnień "Jestem,bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżenstwa". Spotkanie z Autorami książki odbędzie się 10 listopada o godz.17 w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku (ul. Św. Mikołaja 5).


 
28 październik 2015

Konkurs: Książki o bieżeństwie do rozdania

Z okazji premiery książki „Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa” przygotowaliśmy dla Czytelników Cerkiew.pl rozdanie w formie konkursu.
28 październik 2015

Premiera książki „Jestem, bo wrócili”

„Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa” to tytuł konkursu zorganizowanego w 2015 r. i książki, którą już za kilka dni oddamy w ręce Czytelników!
 
20 maj 2015

Wydajemy książkę z pracami konkursowymi

Już po raz drugi Muzeum Historii Polski okazało nam zaufanie. W ramach programu "Patriotyzm Jutra" uzyskaliśmy dofinansowanie na wydanie książki z pracami konkursowymi "Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznice bieżeństwa."

21 wrzesień 2015

"Jestem, bo wrócili". Zakończenie konkursu

W konkursie "Jestem, bo wrócili" udało się coś niemożliwego. Uczestnicy, jak w każdym konkursie, walczyli o nagrody. Ale przy okazji stworzyli wspólne dzieło - wielowymiarowy obraz bieżeństwa. Każda z prac wydaje się być niezbędnym elementem tego obraz
1  2  3    >
PAKP

Konkurs jest organizowany z błogosławieństwa
Metropolity Prawosławnego Warszawy i całej Polski Sawy.


Organizatorzy:

OrthNet Cerkiew.pl Biezenstwo.pl

Sponsorzy:

Muzeum Historii Polski Patriotyzm jutra Pronar Towarzystwo Przyjaciół Skansenu w Koźlikach Fundacja Dialog Narodów
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego Urząd Miasta w Białymstoku Urząd Gminy Bielsk Podlaski Urząd Miasta w Bielsku Podlaskim Urząd Gminy Czeremcha Urząd Gminy Gródek Urząd Miasta w Hajnówce Urząd Gminy Nurzec-Stacja Urząd Gminy Hajnówka Urząd Miasta i Gminy Michałowo Urząd Gminy Orla Urząd Gminy Siemiatycze Urząd Gminy Supraśl Urząd Gminy Zabłudów

Patroni medialni:

TVP Białystok Polskie Radio Białystok Radio Orthodoxia Radio Racja
Gazeta Wyborcza Białystok Czasopis Nad Buhom i Narwoju Niwa Przegląd Prawosławny Istocznik УКРАЇНЦІ У ФЕТЕРІВ

Partnerzy:

Akademia Supraska Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce Bractwo Młodzieży Prawosławnej  Diecezji Białostocko-Gdańskiej Bractwo Młodzieży Prawosławnej  Diecezji Białostocko-Gdańskiej Centrum Kultury Prawosławnej Białystok Centrum Europy Wschodniej UMCS  Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Lubelsko-Chełmskiej Fundacja im. Księcia Konstantego Ostrogskiego Fundacja Oikonomos Lubelski Instytut Kultury Prawosławnej STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY UCZĄCYCH SIĘ JĘZYKA BIAŁORUSKIEGO „AB-BA” УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej