31 październik 2015

Zapraszamy na premierę książki!

Stowarzyszenie OrthNet ma zaszczyt zaprosić na premierę zbioru wspomnień "Jestem,bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżenstwa". Spotkanie z Autorami książki odbędzie się 10 listopada o godz.17 w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku (ul. Św. Mikołaja 5).


 
28 październik 2015

Konkurs: Książki o bieżeństwie do rozdania

Z okazji premiery książki „Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa” przygotowaliśmy dla Czytelników Cerkiew.pl rozdanie w formie konkursu.
28 październik 2015

Premiera książki „Jestem, bo wrócili”

„Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa” to tytuł konkursu zorganizowanego w 2015 r. i książki, którą już za kilka dni oddamy w ręce Czytelników!
 
20 maj 2015

Wydajemy książkę z pracami konkursowymi

Już po raz drugi Muzeum Historii Polski okazało nam zaufanie. W ramach programu "Patriotyzm Jutra" uzyskaliśmy dofinansowanie na wydanie książki z pracami konkursowymi "Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznice bieżeństwa."

21 wrzesień 2015

"Jestem, bo wrócili". Zakończenie konkursu

W konkursie "Jestem, bo wrócili" udało się coś niemożliwego. Uczestnicy, jak w każdym konkursie, walczyli o nagrody. Ale przy okazji stworzyli wspólne dzieło - wielowymiarowy obraz bieżeństwa. Każda z prac wydaje się być niezbędnym elementem tego obraz
 
17 wrzesień 2015

Spotkanie podsumowujące konkurs "Jestem, bo wrócili"

Serdecznie zapraszamy uczestników, jak i wszystkie osoby zainteresowane, na spotkanie podsumowujące konkurs "Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa". Odbędzie się ono 19 września (sobota) o godz. 15 w Akademii Supraskiej (ul. Klasztorna 1, Supraśl).
04 wrzesień 2015

Uczestnicy konkursu "Jestem, bo wrócili" w Rosji

Dobiegł końca organizowany pod patronatem cerkiew.pl konkurs "Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa". W dniach 2-10 września 2015 r. zwycięzcy konkursu przebywają w Tomsku (Rosja).
 
11 lipiec 2015

Termin składania prac wydłużony

Termin zgłaszania prac na konkurs "Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa" zbliża się ku końcowi. Jednak z myślą o wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze przygotować swoich prac, postanowiliśmy go wydłużyć.
 
01 lipiec 2015

Spotkania z ekspertami

Już w najbliższy piątek rusza cykl spotkań eksperckich dotyczących konkursu "Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa". Będzie to doskonała okazja, by skonsultować z ekspertami kwestie związane z pracą konkursową i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Poniżej prezentujemy terminarz spotkań:
 
25 czerwiec 2015

Napisz do nas lub przyjdź na spotkania z ekspertami!

Wielkimi krokami zbliża się ostateczny termin nadsyłania prac na konkurs "Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa". To ostatni dzwonek, by podjąć się próby uwiecznienia rodzinnych historii. Serdecznie Was do tego zachęcamy. Możecie to zrobić indywidualnie lub grupowo. Pamiętajcie, że to właśnie Wy macie szansę ocalić od zapomnienia pamięć o bieżeństwie. Konkurs "Jestem, bo wrócili" to doskonała okazja, by lepiej poznać losy własnej rodziny i przygotować pamiątkę, która posłuży zarówno Wam, jaki i przyszłym pokoleniom.
<  1  2  3    >
PAKP

Konkurs jest organizowany z błogosławieństwa
Metropolity Prawosławnego Warszawy i całej Polski Sawy.


Organizatorzy:

OrthNet Cerkiew.pl Biezenstwo.pl

Sponsorzy:

Muzeum Historii Polski Patriotyzm jutra Pronar Towarzystwo Przyjaciół Skansenu w Koźlikach Fundacja Dialog Narodów
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego Urząd Miasta w Białymstoku Urząd Gminy Bielsk Podlaski Urząd Miasta w Bielsku Podlaskim Urząd Gminy Czeremcha Urząd Gminy Gródek Urząd Miasta w Hajnówce Urząd Gminy Nurzec-Stacja Urząd Gminy Hajnówka Urząd Miasta i Gminy Michałowo Urząd Gminy Orla Urząd Gminy Siemiatycze Urząd Gminy Supraśl Urząd Gminy Zabłudów

Patroni medialni:

TVP Białystok Polskie Radio Białystok Radio Orthodoxia Radio Racja
Gazeta Wyborcza Białystok Czasopis Nad Buhom i Narwoju Niwa Przegląd Prawosławny Istocznik УКРАЇНЦІ У ФЕТЕРІВ

Partnerzy:

Akademia Supraska Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce Bractwo Młodzieży Prawosławnej  Diecezji Białostocko-Gdańskiej Bractwo Młodzieży Prawosławnej  Diecezji Białostocko-Gdańskiej Centrum Kultury Prawosławnej Białystok Centrum Europy Wschodniej UMCS  Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Lubelsko-Chełmskiej Fundacja im. Księcia Konstantego Ostrogskiego Fundacja Oikonomos Lubelski Instytut Kultury Prawosławnej STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY UCZĄCYCH SIĘ JĘZYKA BIAŁORUSKIEGO „AB-BA” УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej