11 lipiec 2015

Termin składania prac wydłużony

Termin zgłaszania prac na konkurs „Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa” zbliża się ku końcowi. Jednak z myślą o wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze przygotować swoich prac, postanowiliśmy go wydłużyć.

Osoby, które chcą mieć szansę wygrania nagrody w postaci wyjazdu do Rosji, mogą dostarczyć swoją pracę najpóźniej do 17 lipca (piątek). Na pozostałych czekamy do końca miesiąca.

Wszystkich uczestników konkursu nadal zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach z naszymi ekspertami. Tym razem w biurze redakcji serwisu Cerkiew.pl zagoszczą Jan Smyk oraz Paweł Iwaniuk. Poniżej terminarz spotkań:

-13 lipca (poniedziałek) godz. 14.00 - 17.00 – spotkanie z Janem Smykiem (dziennikarz radiowy, pracuje w Polskim Radio Białystok, laureat „Złotego Mikrofonu”; współpracuje z grupą fotografików – fotokasting),

- 14 lipca (wtorek) godz. 16:00 - 19.00 – spotkanie z Pawłem Iwaniukiem (projektant, grafik, absolwent pracowni plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; twórca nowego logo cerkiew.pl).

Przypominamy również, że wszystkim uczestnikom konkursu zapewniamy pomoc techniczną w przygotowaniu prac. W biurze Cerkiew.pl od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00 można skorzystać ze sprzętu do obróbki materiałów audio i wideo, a także zeskanować zdjęcia i inne rodzinne pamiątki. Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny.

Zapraszamy także osoby, które nie zdecydowały się na udział w konkursie, ale posiadają archiwalne zdjęcia i dokumenty z okresu bieżeństwa. Chętnie pomożemy w ich digitalizacji.
PAKP

Konkurs jest organizowany z błogosławieństwa
Metropolity Prawosławnego Warszawy i całej Polski Sawy.


Organizatorzy:

OrthNet Cerkiew.pl Biezenstwo.pl

Sponsorzy:

Muzeum Historii Polski Patriotyzm jutra Pronar Towarzystwo Przyjaciół Skansenu w Koźlikach Fundacja Dialog Narodów
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego Urząd Miasta w Białymstoku Urząd Gminy Bielsk Podlaski Urząd Miasta w Bielsku Podlaskim Urząd Gminy Czeremcha Urząd Gminy Gródek Urząd Miasta w Hajnówce Urząd Gminy Nurzec-Stacja Urząd Gminy Hajnówka Urząd Miasta i Gminy Michałowo Urząd Gminy Orla Urząd Gminy Siemiatycze Urząd Gminy Supraśl Urząd Gminy Zabłudów

Patroni medialni:

TVP Białystok Polskie Radio Białystok Radio Orthodoxia Radio Racja
Gazeta Wyborcza Białystok Czasopis Nad Buhom i Narwoju Niwa Przegląd Prawosławny Istocznik УКРАЇНЦІ У ФЕТЕРІВ

Partnerzy:

Akademia Supraska Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce Bractwo Młodzieży Prawosławnej  Diecezji Białostocko-Gdańskiej Bractwo Młodzieży Prawosławnej  Diecezji Białostocko-Gdańskiej Centrum Kultury Prawosławnej Białystok Centrum Europy Wschodniej UMCS  Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Lubelsko-Chełmskiej Fundacja im. Księcia Konstantego Ostrogskiego Fundacja Oikonomos Lubelski Instytut Kultury Prawosławnej STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY UCZĄCYCH SIĘ JĘZYKA BIAŁORUSKIEGO „AB-BA” УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej