23 maj 2015

Odkrywaj z nami rodzinną historię bieżeństwa

Rozpoczynamy spotkania informacyjne i konsultacje w konkursie „Jestem, bo wrócili. Przywracanie pamięci w setną rocznicę bieżeństwa”. Pierwsze już w najbliższy poniedziałek, 25 maja.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych oraz grupy do odkrywania własnej historii rodzinnej czasu bieżeństwa oraz do stworzenia opowieści o niej (prace przyjmujemy od 1 czerwca do 15 lipca). Zainteresowanym służymy pomocą i wsparciem.

W poniedziałek o godz. 19-21 zapraszamy na czat z organizatorami konkursu: Aleksandrem Wasylukiem (OrthNet, cerkiew.pl) i Anetą Prymaką-Oniszk (biezenstwo.pl). To dobra okazja do pytania o wszystko, co Was nurtuje – zarówno w sprawach organizacyjnych, jak i merytorycznych oraz do zgłaszania uwag. Mamy nadzieje, ze dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej dostosować nasze działania do Waszych potrzeb.

Rozpoczynamy też cykl spotkań dotyczących konkursu – będzie można podczas nich uzyskać informacje, porozmawiać z organizatorami, spotkać innych ludzi zainteresowanych tematem, poszukać inspiracji.


Zaczynamy od Warszawy i Supraśla.
W Supraślu będziemy promować konkurs w trakcie obchodów 30-lecia Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko Gdańskiej.

Spotkanie w Warszawie odbędzie się w środę, 27 maja, o godz. 19.00 w dolnej świetlicy parafialnej na Pradze (wejście od al. Solidarności 52). O konkursie opowiadać będzie Aneta Prymaka-Oniszk (biezenstwo.pl).


Nieustająco zapraszamy też do współpracy przy promocji konkursu oraz do fundowania nagród w konkursie.

PAKP

Konkurs jest organizowany z błogosławieństwa
Metropolity Prawosławnego Warszawy i całej Polski Sawy.


Organizatorzy:

OrthNet Cerkiew.pl Biezenstwo.pl

Sponsorzy:

Muzeum Historii Polski Patriotyzm jutra Pronar Towarzystwo Przyjaciół Skansenu w Koźlikach Fundacja Dialog Narodów
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego Urząd Miasta w Białymstoku Urząd Gminy Bielsk Podlaski Urząd Miasta w Bielsku Podlaskim Urząd Gminy Czeremcha Urząd Gminy Gródek Urząd Miasta w Hajnówce Urząd Gminy Nurzec-Stacja Urząd Gminy Hajnówka Urząd Miasta i Gminy Michałowo Urząd Gminy Orla Urząd Gminy Siemiatycze Urząd Gminy Supraśl Urząd Gminy Zabłudów

Patroni medialni:

TVP Białystok Polskie Radio Białystok Radio Orthodoxia Radio Racja
Gazeta Wyborcza Białystok Czasopis Nad Buhom i Narwoju Niwa Przegląd Prawosławny Istocznik УКРАЇНЦІ У ФЕТЕРІВ

Partnerzy:

Akademia Supraska Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce Bractwo Młodzieży Prawosławnej  Diecezji Białostocko-Gdańskiej Bractwo Młodzieży Prawosławnej  Diecezji Białostocko-Gdańskiej Centrum Kultury Prawosławnej Białystok Centrum Europy Wschodniej UMCS  Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Lubelsko-Chełmskiej Fundacja im. Księcia Konstantego Ostrogskiego Fundacja Oikonomos Lubelski Instytut Kultury Prawosławnej STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY UCZĄCYCH SIĘ JĘZYKA BIAŁORUSKIEGO „AB-BA” УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej